Fixtures List Fri 19/05/2023
Fixtures List
Class | Group | Day | Time | Team | Field | Result | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
108 | wD | Group A | 08:30 | BSV 93 Magdeburg | - | Stralsunder HV | Alstergymnasium 1 | 8 - 22 |
208 | wC | Group B | 08:30 | Greenpark Aalsmeer | - | Tschft. St. Tönis 1 | Alstergymnasium 2 | 14 - 14 |
308 | mD | Group D | 08:30 | Hannoverscher SC | - | SV Fortuna `50 Neubrandenburg | Olzeborch | 9 - 15 |
408 | wD | Group D | 08:30 | Bezirk Wiesbaden/Frankfurt | - | SG Hamburg-Nord | Sportland | 27 - 6 |
508 | wD | Group B | 08:30 | Peiner SG 04 | - | VfL Bad Schwartau | Rhen | 37 - 3 |
608 | wC | Group D | 08:30 | Peiner SG 04 | - | Tschft. St. Tönis 2 | Kaltenkirchen | 9 - 10 |
109 | mC | Group C | 09:05 | LUGi HF:2 | - | 1.HC Quickborn | Alstergymnasium 1 | 16 - 15 |
209 | wC | Group B | 09:05 | TSV Bargteheide | - | Akilles 2 | Alstergymnasium 2 | 19 - 4 |
309 | mD | Group D | 09:05 | HSG Schleswig | - | Handball Sport Verein Hamburg | Olzeborch | 10 - 38 |
409 | mD | Group B | 09:05 | SG Hamburg-Nord | - | Bezirk Wiesbaden/Frankfurt | Sportland | 12 - 27 |
509 | wD | Group C | 09:05 | SV Henstedt-Ulzburg 3 | - | SV Grün-Weiss Schwerin | Rhen | 5 - 12 |
609 | wC | Group D | 09:05 | Stralsunder HV 2 | - | LUGI HF 2 | Kaltenkirchen | 1 - 11 |
110 | wD | Group A | 09:40 | SV Henstedt-Ulzburg 1 | - | BSV 93 Magdeburg | Alstergymnasium 1 | 24 - 8 |
210 | wC | Group B | 09:40 | Tschft. St. Tönis 1 | - | Berliner TSC | Alstergymnasium 2 | 5 - 25 |
310 | mD | Group D | 09:40 | Hannoverscher SC | - | 1.HC Quickborn | Olzeborch | 32 - 5 |
410 | wD | Group D | 09:40 | HSG Schaumburg Nord | - | Bezirk Wiesbaden/Frankfurt | Sportland | 1 - 28 |
510 | wD | Group B | 09:40 | Berliner TSC | - | Peiner SG 04 | Rhen | 12 - 23 |
610 | wC | Group D | 09:40 | Peiner SG 04 | - | TSV Nord Harrislee | Kaltenkirchen | 14 - 5 |
111 | mC | Group C | 10:15 | SV Fortuna `50 Neubrandenburg | - | Buxtehuder SV | Alstergymnasium 1 | 24 - 6 |
211 | wC | Group B | 10:15 | TSV Bargteheide | - | Greenpark Aalsmeer | Alstergymnasium 2 | 9 - 21 |
311 | mD | Group D | 10:15 | Handball Sport Verein Hamburg | - | SV Fortuna `50 Neubrandenburg | Olzeborch | 18 - 17 |
411 | mD | Group B | 10:15 | HF Flensburg-Munkbrarup | - | SG Hamburg-Nord | Sportland | 8 - 32 |
511 | wD | Group C | 10:15 | Rellinger TV | - | TV Hannover Badenstedt | Rhen | 14 - 9 |
611 | wC | Group D | 10:15 | LUGI HF 2 | - | Tschft. St. Tönis 2 | Kaltenkirchen | 11 - 16 |
112 | wD | Group A | 10:50 | HSG 404 | - | Stralsunder HV | Alstergymnasium 1 | 9 - 12 |
212 | wC | Group B | 10:50 | Berliner TSC | - | Akilles 2 | Alstergymnasium 2 | 29 - 8 |
312 | mD | Group D | 10:50 | HSG Schleswig | - | Hannoverscher SC | Olzeborch | 6 - 30 |
412 | wD | Group D | 10:50 | Barmstedter MTV | - | SG Hamburg-Nord | Sportland | 11 - 18 |
512 | wD | Group B | 10:50 | SV Henstedt-Ulzburg 2 | - | VfL Bad Schwartau | Rhen | 5 - 17 |
612 | wC | Group D | 10:50 | Stralsunder HV 2 | - | Peiner SG 04 | Kaltenkirchen | 0 - 33 |
113 | mC | Group C | 11:25 | LUGi HF:2 | - | SV Fortuna `50 Neubrandenburg | Alstergymnasium 1 | 16 - 11 |
213 | wC | Group B | 11:25 | Tschft. St. Tönis 1 | - | TSV Bargteheide | Alstergymnasium 2 | 12 - 7 |
313 | mD | Group D | 11:25 | 1.HC Quickborn | - | Handball Sport Verein Hamburg | Olzeborch | 5 - 34 |
413 | mD | Group B | 11:25 | Stralsunder HV | - | Bezirk Wiesbaden/Frankfurt | Sportland | 16 - 28 |
513 | wD | Group C | 11:25 | TV Hannover Badenstedt | - | SV Henstedt-Ulzburg 3 | Rhen | 19 - 6 |
613 | wC | Group D | 11:25 | TSV Nord Harrislee | - | LUGI HF 2 | Kaltenkirchen | 11 - 15 |
114 | wD | Group A | 12:00 | Stralsunder HV | - | SV Henstedt-Ulzburg 1 | Alstergymnasium 1 | 14 - 32 |
214 | wC | Group B | 12:00 | Greenpark Aalsmeer | - | Berliner TSC | Alstergymnasium 2 | 11 - 18 |
314 | mD | Group D | 12:00 | SV Fortuna `50 Neubrandenburg | - | HSG Schleswig | Olzeborch | 28 - 5 |
414 | wD | Group D | 12:00 | SG Hamburg-Nord | - | HSG Schaumburg Nord | Sportland | 19 - 9 |
514 | wD | Group B | 12:00 | VfL Bad Schwartau | - | Berliner TSC | Rhen | 3 - 41 |
614 | wC | Group D | 12:00 | Tschft. St. Tönis 2 | - | Stralsunder HV 2 | Kaltenkirchen | 28 - 2 |
115 | mC | Group C | 12:35 | 1.HC Quickborn | - | Buxtehuder SV | Alstergymnasium 1 | 20 - 16 |
215 | wD | Group E | 12:35 | EBT Berlin | - | TKJ Sarstedt | Alstergymnasium 2 | 21 - 13 |
315 | wD | Group E | 12:35 | Buxtehuder SV | - | Pasewalker HV | Olzeborch | 26 - 8 |
415 | mD | Group B | 12:35 | Bezirk Wiesbaden/Frankfurt | - | HF Flensburg-Munkbrarup | Sportland | 36 - 4 |
515 | wD | Group C | 12:35 | Rellinger TV | - | SV Grün-Weiss Schwerin | Rhen | 20 - 2 |
615 | wC | Group D | 12:35 | LUGI HF 2 | - | Peiner SG 04 | Kaltenkirchen | 13 - 14 |
116 | wD | Group A | 13:10 | HSG 404 | - | BSV 93 Magdeburg | Alstergymnasium 1 | 12 - 8 |
216 | wC | Group B | 13:10 | Akilles 2 | - | Tschft. St. Tönis 1 | Alstergymnasium 2 | 5 - 13 |
316 | mD | Group D | 13:10 | Handball Sport Verein Hamburg | - | Hannoverscher SC | Olzeborch | 29 - 26 |
416 | wD | Group D | 13:10 | Barmstedter MTV | - | Bezirk Wiesbaden/Frankfurt | Sportland | 5 - 24 |
516 | wD | Group B | 13:10 | SV Henstedt-Ulzburg 2 | - | Peiner SG 04 | Rhen | 1 - 32 |
616 | wC | Group D | 13:10 | Tschft. St. Tönis 2 | - | TSV Nord Harrislee | Kaltenkirchen | 14 - 8 |
117 | mC | Group C | 13:45 | Buxtehuder SV | - | LUGi HF:2 | Alstergymnasium 1 | 11 - 15 |
217 | mC | Group E | 13:45 | HTS/BW96 Handball | - | Hammarby IF HF | Alstergymnasium 2 | 6 - 24 |
317 | mD | Group D | 13:45 | SV Fortuna `50 Neubrandenburg | - | 1.HC Quickborn | Olzeborch | 32 - 4 |
417 | mD | Group B | 13:45 | Stralsunder HV | - | SG Hamburg-Nord | Sportland | 24 - 19 |
517 | wD | Group C | 13:45 | SV Grün-Weiss Schwerin | - | TV Hannover Badenstedt | Rhen | 5 - 24 |
617 | mC | Group A | 13:45 | LUGi HF 1 | - | Walddörfer SV | Kaltenkirchen | 8 - 14 |
118 | mC | Group D | 14:20 | Eslövs HF 2 | - | Rellinger TV | Alstergymnasium 1 | 15 - 21 |
218 | wC | Group B | 14:20 | Berliner TSC | - | TSV Bargteheide | Alstergymnasium 2 | 22 - 8 |
318 | mC | Group E | 14:20 | TuS Aumühle -Wohltorf | - | VFL Lübeck Schwartau | Olzeborch | 12 - 25 |
418 | mD | Group A | 14:20 | TV Aldekerk | - | HSG Annen-Rüdinghfrånen | Sportland | 29 - 7 |
518 | wC | Group A | 14:20 | LUGI HF 1 | - | VfL Bad Schwartau | Rhen | 15 - 12 |
618 | wC | Group E | 14:20 | SG Hamburg-Nord | - | EBT Berlin | Kaltenkirchen | 13 - 26 |
119 | wC | Group F | 14:55 | Neuenhagener HC | - | Longericher SC | Alstergymnasium 1 | 18 - 28 |
219 | wC | Group B | 14:55 | Akilles 2 | - | Greenpark Aalsmeer | Alstergymnasium 2 | 6 - 21 |
319 | mD | Group C | 14:55 | TuS 82 Opladen | - | BSV 93 Magdeburg- Olvenstedt | Olzeborch | 13 - 19 |
419 | wD | Group E | 14:55 | EBT Berlin | - | Buxtehuder SV | Sportland | 14 - 20 |
519 | mC | Group B | 14:55 | TV Aldekerk | - | Eslövs HF 1 | Rhen | 25 - 15 |
619 | mC | Group A | 14:55 | Hannoverscher SC | - | LUGi HF 1 | Kaltenkirchen | 12 - 12 |
120 | mC | Group D | 15:30 | TSV Ellerau | - | Akilles | Alstergymnasium 1 | 6 - 18 |
220 | wC | Group C | 15:30 | Rellinger TV | - | Akilles 1 | Alstergymnasium 2 | 11 - 12 |
320 | mC | Group E | 15:30 | HTS/BW96 Handball | - | TuS Aumühle -Wohltorf | Olzeborch | 37 - 16 |
420 | mD | Group A | 15:30 | Barmstedter MTV 2 | - | HSG Annen-Rüdinghfrånen | Sportland | 6 - 21 |
520 | wC | Group A | 15:30 | SV Fortuna `50 Neubrandenburg 2 | - | LUGI HF 1 | Rhen | 10 - 14 |
620 | wC | Group E | 15:30 | SV Grün Weiss Schwerin | - | SG Hamburg-Nord | Kaltenkirchen | 10 - 14 |
121 | wC | Group F | 16:05 | TuS Aumühle -Wohltorf | - | Neuenhagener HC | Alstergymnasium 1 | 12 - 25 |
221 | wC | Group C | 16:05 | HSG Schaumburg Nord | - | SV Henstedt-Ulzburg 1 | Alstergymnasium 2 | 8 - 23 |
321 | mD | Group C | 16:05 | Barmstedter MTV 1 | - | TuS 82 Opladen | Olzeborch | 5 - 26 |
421 | wD | Group E | 16:05 | Pasewalker HV | - | EBT Berlin | Sportland | 6 - 13 |
521 | mC | Group B | 16:05 | SV Henstedt-Ulzburg | - | TV Aldekerk | Rhen | 12 - 24 |
621 | mC | Group A | 16:05 | Elmshorner HT | - | LUGi HF 1 | Kaltenkirchen | 11 - 40 |
122 | mC | Group D | 16:40 | Eslövs HF 2 | - | TSV Ellerau | Alstergymnasium 1 | 28 - 13 |
222 | wC | Group C | 16:40 | Akilles 1 | - | Stralsunder HV 1 | Alstergymnasium 2 | 15 - 10 |
322 | mC | Group E | 16:40 | Hammarby IF HF | - | VFL Lübeck Schwartau | Olzeborch | 29 - 9 |
422 | mD | Group A | 16:40 | HSG Annen-Rüdinghfrånen | - | SV Henstedt-Ulzburg 1 | Sportland | 18 - 27 |
522 | wC | Group A | 16:40 | Barmstedter MTV | - | VfL Bad Schwartau | Rhen | 4 - 27 |
622 | wC | Group E | 16:40 | SV Henstedt-Ulzburg 2 | - | EBT Berlin | Kaltenkirchen | 11 - 29 |
123 | wC | Group F | 17:15 | SV Fortuna `50 Neubrandenburg | - | Longericher SC | Alstergymnasium 1 | 12 - 20 |
223 | wC | Group C | 17:15 | Rellinger TV | - | HSG Schaumburg Nord | Alstergymnasium 2 | 17 - 14 |
323 | mD | Group C | 17:15 | SV Henstedt-Ulzburg 2 | - | BSV 93 Magdeburg- Olvenstedt | Olzeborch | 6 - 19 |
423 | wD | Group E | 17:15 | TKJ Sarstedt | - | Pasewalker HV | Sportland | 14 - 9 |
523 | mC | Group B | 17:15 | Eslövs HF 1 | - | Barmstedter MTV 1 | Rhen | 16 - 13 |
623 | mC | Group A | 17:15 | Walddörfer SV | - | Hannoverscher SC | Kaltenkirchen | 21 - 17 |
124 | mC | Group D | 17:50 | Rellinger TV | - | Akilles | Alstergymnasium 1 | 16 - 12 |
224 | wC | Group C | 17:50 | SV Henstedt-Ulzburg 1 | - | Akilles 1 | Alstergymnasium 2 | 8 - 9 |
324 | mC | Group E | 17:50 | VFL Lübeck Schwartau | - | HTS/BW96 Handball | Olzeborch | 17 - 16 |
424 | mD | Group A | 17:50 | Barmstedter MTV 2 | - | TV Aldekerk | Sportland | 1 - 61 |
524 | wC | Group A | 17:50 | VfL Bad Schwartau | - | SV Fortuna `50 Neubrandenburg 2 | Rhen | 20 - 5 |
624 | wC | Group E | 17:50 | EBT Berlin | - | SV Grün Weiss Schwerin | Kaltenkirchen | 30 - 10 |
125 | wC | Group F | 18:25 | Longericher SC | - | TuS Aumühle -Wohltorf | Alstergymnasium 1 | 32 - 11 |
225 | wC | Group C | 18:25 | Stralsunder HV 1 | - | Rellinger TV | Alstergymnasium 2 | 11 - 10 |
325 | mD | Group C | 18:25 | BSV 93 Magdeburg- Olvenstedt | - | Barmstedter MTV 1 | Olzeborch | 38 - 4 |
525 | mC | Group B | 18:25 | Barmstedter MTV 1 | - | TV Aldekerk | Rhen | 13 - 39 |
625 | mC | Group A | 18:25 | Walddörfer SV | - | Elmshorner HT | Kaltenkirchen | 31 - 8 |
126 | mC | Group D | 19:00 | Akilles | - | Eslövs HF 2 | Alstergymnasium 1 | 11 - 27 |
226 | wC | Group C | 19:00 | Akilles 1 | - | HSG Schaumburg Nord | Alstergymnasium 2 | 23 - 13 |
326 | mC | Group E | 19:00 | Hammarby IF HF | - | TuS Aumühle -Wohltorf | Olzeborch | 42 - 5 |
426 | mD | Group A | 19:00 | SV Henstedt-Ulzburg 1 | - | TV Aldekerk | Sportland | 13 - 29 |
526 | wC | Group A | 19:00 | Barmstedter MTV | - | LUGI HF 1 | Rhen | 4 - 28 |
626 | wC | Group E | 19:00 | SV Henstedt-Ulzburg 2 | - | SG Hamburg-Nord | Kaltenkirchen | 8 - 14 |
127 | wC | Group F | 19:35 | SV Fortuna `50 Neubrandenburg | - | Neuenhagener HC | Alstergymnasium 1 | 22 - 10 |
227 | wC | Group C | 19:35 | Stralsunder HV 1 | - | SV Henstedt-Ulzburg 1 | Alstergymnasium 2 | 8 - 17 |
327 | mD | Group C | 19:35 | SV Henstedt-Ulzburg 2 | - | TuS 82 Opladen | Olzeborch | 8 - 23 |
527 | mC | Group B | 19:35 | Eslövs HF 1 | - | SV Henstedt-Ulzburg | Rhen | 15 - 9 |